دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

بایگانی بخش [اخبار پایگاه]

دسته بندی موضوعی مطالب | جستجوی پیشرفته | تعداد کل مطالب: 154 | تعداد کل بازدید های مطالب: 108,667 |
نمایش مطالب منتشر شده از تاریخ   تا تاریخ


img_yw_news
سه شنبه ۲ دی ۱۳۹۹ -

بنیاد مداح، گامی برای ارتقای جایگاه علمی حرفه و حرمت پرستاری است.

وزیر بهداشت در پیامی به افتتاحیه بنیاد علمی، فرهنگی و پرستاری دکتر مداح، ایجاد بنیاد علمی، فرهنگی و پرستاری دکتر مداح را گامی مهم در جهت ارتقای جایگاه علمی حرفه و حرمت پرستاری دانست.

img_yw_news
جمعه ۲۸ آذر ۱۳۹۹ -

کمبود شدید پرستار داریم.

ئیس سازمان نظام پرستاری با اشاره به اینکه کمبود شدید نیروی پرستاری داریم، گفت: باید حداقل دو و نیم نفر گروه پرستاری به ازای هر تخت بیمارستانی داشته باشیم اما اکنون حدود ۷ تا ۸ دهم یعنی کمتر از یک نفر در ۲۴ ساعت داریم.

img_yw_news
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ -

بیانیه دکتر المنظری، مدیر کل منطقه مدیترانه شرقی(WHO-EMRO)

در شصت و هفتمین نشست کمیته منطقه ای مدیترانه شرقی (RC۶۷)

img_yw_news
سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ -

ابلاغ استاندارد ارائه خدمت فتوتراپی در نوزادان مبتلا به زردی در منزل

معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از ابلاغ استاندارد ارائه خدمت فتوتراپی در نوزادان مبتلا به زردی در منزل داد.

img_yw_news
سه شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۹ -

تقدیر از هزار نفر از پرستاران فعال در بیمارستانهای ریفرال کووید ۱۹

معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جلسه ویدیو کنفرانس با مدیران پرستاری سراسر کشور، ضمن تشکر از تلاش های ۹ ماهه برای مدیریت و مقابله با بیماری کووید ۱۹ ، از مدیران سابق پرستاری در دانشگاهای علوم پزشکی تقدیر و انتصاب مدیران جدید را تبریک گفت.

img_yw_news
دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ -

برگزاری وبینار کشوری

وبینار کشوری اتندینگ پرستاری مبتنی بر مدل TPSN(Teacher, Person,Student,Nurse ) به میزبانی دانشکده پرستاری و مامایی تبریز برگزار شد.

img_yw_news
چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۹ -

تقدیر از اقدامات موثر حوزه پرستاری ایران در بحران کرونا

نشست سه جانبه(TRIAD MEETING)، یکی از مهم ترین اجلاس پرستاری و مامائی جهان است که هر دو سال یکبار با همکاری سازمان جهانی بهداشت، شورای بین‌المللی پرستاران و کنفدراسیون بین‌المللی مامائی قبل از برگزاری مجمع جهانی سلامت سازمان جهانی بهداشت برگزار و مهم ترین موضوعات پرستاری جهان در آن مطرح و نتایج نشست برای مجمع جهانی سلامت ارسال می شود.

img_yw_news
جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ -

مطالعه کوهورت آینده نگر مجله ی وزین The Lancet Public Health نشان می دهد که ریسک کوید۱۹

در پرسنل بهداشتی درمانی خط مقدم مبارزه، ۳/۴ برابر جمعیت عادی جامعه است. در این مطالعه ۲۰۳۵۳۹۵ نفر شامل ۹۹۷۹۵ پرسنل بهداشتی درمانی از انگلستان و آمریکا بررسی شده اند.  

img_yw_news
جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ -

خطر بروز علائم شدیدتر کووید-۱۹ در بیماران مبتلا به بیماری های غیرواگیر

جلسه شبکه ملی تحقیقات دیابت به صورت مجازی و با حضور دکتر علیرضا رئیسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت، دکتر باقر لاریجانی، نائب رئیس کمیته ملی پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر کشور، دکتر افشین استوار، مدیر کل دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت و اعضای شبکه از دانشگاه های مختلف کشور صبح روز سه شنبه ۲۱ مرداد ماه سال جاری برگزار شد.

img_yw_news
چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ -

پایگاه رتبه‌بندی تایمز اعلام کرد؛ ۲۰ دانشگاه ایران در رتبه‌بندی دانشگاه‌های برتر دنیا قرار گرفتند.

نظام رتبه‌بندی تایمز فهرست ۴۱۴ دانشگاه‌ برتر جوان با قدمت زیر ۵۰ سال را منتشر کرد که بر این اساس، ۲۰ دانشگاه از ایران در این رتبه‌بندی حضور دارند.

img_yw_news
دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ -

تلاش پرستاران و کادر بهداشت و درمان در بحران کرونا باعث ارتقای جایگاه کشور در دنیا شد.

معاون پرستاری وزیر بهداشت با اشاره به تلاش های شبانه روزی کادر درمانی بویژه پرستاران در کنترل و مقابله با کووید 19، گفت: این بیماری در کشورهای توسعه یافته و پر مدعای غرب، نظام سلامت را قفل کرد و علی رغم هجمه ها در روزهای شیوع این بیماری در کشور، با تلاش های همه جانبه مسئولین و کادر نظام سلامت این بیماری در کشور مدیریت شد.

صفحه 1 از 7    
اولین
قبلی
1