دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

بنیاد مداح، گامی برای ارتقای جایگاه علمی حرفه و حرمت پرستاری است.

 | تاریخ ارسال: 1399/10/2 | 
به گزارش وبدا متن پیام به شرح زیر است. 
 
بسمه تعالی 
همزمان با سالروز ولادت با سعادت حضرت زینب کبری سلام الله علیها و هفته پرستار مایه خوشوقتی است که  برای تجلیل از پیشکسوتان و اساتید پرستاری مراسمی برگزار شده. نقش پرستاران به خصوص پیشکسوتان این حرفه در همه عرصه های ارایه خدمت در این مرز و بوم برجسته بوده و میتوان اذعان نمود بخشی از اقدامات انجام شده در راستای ارتقای سلامت مردم در یک قرن اخیر مدیون حضور این عزیزان در جامعه و بالین بوده است.
تاریخ یکصد ساله پرستاری آکادمیک در ایران شاهدی بر نقش پررنگ اساتید و محققین برجسته ای است که در میان آنها، نام خانم دکتر سادات سید باقر مداح به عنوان یکی از چهره های آشنا برای همگان در نظام سلامت می درخشد. ایشان با بیش از هفتاد سال خدمت همچنان فعالانه و دلسوزانه در حوزه پرستاری حضوری معنادار و اثربخش دارد. تقش برجسته ایشان در تاسیس دانشکده ها و انجمنها و نهادهای پرستاری، حضور در شورای عالی انقلاب فرهنگی و سالها مسئولیت بورد پرستاری و تربیت دانشجویان زیادی که اکنون اساتید و ذخایر پرستاری هستند قابل تکریم و احترام است.
 
اینجانب ضمن تبریک به جامعه پرستاری به جهت قدرشناسی و بزرگداشت اساتید و تاریخ پر افتخار پرستاری، ایجاد بنیاد علمی و فرهنگی پرستاری مداح را گامی مهم در جهت ارتقای جایگاه علمی حرفه و حرمت گذاشتن به مقام استاد میدانم برای همه دست اندرکاران این بنیاد آرزوی توفیق و سلامتی دارم.
 
گفتنی است، بنیاد علمی، فرهنگی و پرستاری  دکتر مداح درششمین روز از هفته پرستار که  به عنوان پرستاری و یک قرن خدمات اکادمیک نامگذاری شده است در دانشکده پرستاری و مامایی تهران با حضور معاون پرستاری و تعدادی از اساتید پرستاری افتتاح شد.

منبع خبرCAPTCHA

دفعات مشاهده: 1668 بار   |   دفعات چاپ: 131 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر